BADANIA LEKARSKIE MARYNARZY GDAŃSK
PRUSZCZ GDAŃSKI

Medycyna pracy – Badania wysokościowe Gdańsk

Aby mieć uprawnienia do pracy co najmniej powyżej 1 m nad poziomem powierzchni, należy pozytywnie przejść badania wysokościowe, które realizujemy w naszym centrum medycyny pracy w Gdańsku. To bardzo niebezpieczne zajęcie, dlatego osoby, które zatrudniane są na tego rodzaju stanowiskach, muszą je wykonywać co 2-3 lata, a pracownicy powyżej 50. roku życia, co rok. Skierowanie powinno zawierać wyraźną informację, na jakiej wysokości będziesz wykonywał swoje służbowe obowiązki – poniżej czy powyżej 3 m. To podział wynikający z Rozporządzeni Ministra Zdrowia, do którego jednak nie wlicza się do czynności wykonywanych na powierzchni:

  • osłoniętej ze wszystkich stron pełnymi lub oszklonymi szybami,
  • wyposażonej w inne stałe konstrukcje lub urządzenia chroniące przed upadkiem.

Co znajduje się w zakresie naszej oferty? Obejmuje ona badania lekarskie:

  • ogólne,
  • neurologiczne,
  • okulistyczne,
  • laryngologiczne lub otolaryngologiczne z oceną błędnika.

Przeciwwskazaniami do wykonywania takiej pracy są wady wzroku, które wymagają stałego noszenia okularów i szkieł korekcyjnych. Ponadto pracownik musi m.in. prawidłowo widzieć barwy i mieć ruchomość gałek ocznych w normie.

Podczas badań wysokościowych mierzy się również poziom glukozy we krwi, dlatego powinieneś zgłosić się do centrum na czczo. Po konsultacjach u specjalistów takich jak: okulista, neurolog, laryngolog lub otolaryngolog, lekarz medycyny pracy wystawia stosowne orzeczenie.

Przebieg badań zależy w dużej mierze od wysokości, na której będziesz pracować. Oznacza to, że im będzie większa, tym częściej będziesz musiał zgłaszać się na wizyty w celu kontroli – przede wszystkim okulistycznej. Oprócz tego takich kandydatów jak Ty obowiązują bardziej restrykcyjne wymagania zdrowotne.

Do wykonania badań wysokościowych w naszej przychodni w Gdańsku potrzebne jest skierowanie od pracodawcy, a zobligowani są do nich np. przyszli pracownicy budowy.

Skontaktuj się z nami !

Adres

Rogozińskiego 6, Pruszcz Gdańsk

 

Telefon

696 513 832

 


Medycyna pracy Gdańsk, Medycyna pracy Pruszcz Gdański, Badania kierowców Gdańsk, Badania kierowców Pruszcz Gdański, Badania wysokościowe Pruszcz Gdański, Badania wysokościowe Gdańsk, Badania sportowe Gd i PrG, Badania sanepidowskie Gd i PrG, Lekarz medycyny pracy Gd i PrG