Badania lekarskie marynarzy Gdańsk
Pruszcz Gdański

Medycyna pracy – Badania wysokościowe Gdańsk

Aby mieć uprawnienia do pracy co najmniej powyżej 1 m nad poziomem powierzchni, należy pozytywnie przejść badania wysokościowe, które realizujemy w naszym centrum medycyny pracy w Gdańsku. To bardzo niebezpieczne zajęcie, dlatego osoby, które zatrudniane są na tego rodzaju stanowiskach, muszą je wykonywać co 2-3 lata, a pracownicy powyżej 50. roku życia, co rok. Skierowanie powinno zawierać wyraźną informację, na jakiej wysokości będziesz wykonywał swoje służbowe obowiązki – poniżej czy powyżej 3 m. To podział wynikający z Rozporządzeni Ministra Zdrowia, do którego jednak nie wlicza się do czynności wykonywanych na powierzchni:

  • osłoniętej ze wszystkich stron pełnymi lub oszklonymi szybami,
  • wyposażonej w inne stałe konstrukcje lub urządzenia chroniące przed upadkiem.

Co znajduje się ich zakresie naszej oferty? Obejmuje ona badania lekarskie:

  • ogólne,
  • neurologiczne,
  • okulistyczne,
  • laryngologiczne lub otolaryngologiczne z oceną błędnika.

Przeciwwskazaniami do wykonywania takiej pracy są wady wzroku, które wymagają stałego noszenia okularów i szkieł korekcyjnych. Ponadto pracownik musi m.in. prawidłowo widzieć barwy i mieć ruchomość gałek ocznych w normie.

Podczas badań wysokościowych mierzy się również poziom glukozy we krwi, dlatego powinieneś zgłosić się do centrum na czczo. Po konsultacjach u specjalistów takich jak: okulista, neurolog, laryngolog lub otolaryngolog, lekarz medycyny pracy wystawia stosowne orzeczenie.

Przebieg badań zależy w dużej mierze od wysokości, na której będziesz pracować. Oznacza to, że im będzie większa, tym częściej będziesz musiał zgłaszać się na wizyty w celu kontroli – przede wszystkim okulistycznej. Oprócz tego takich kandydatów jak Ty obowiązują bardziej restrykcyjne wymagania zdrowotne.

Do wykonania badań wysokościowych w naszej przychodni w Gdańsku potrzebne jest skierowanie od pracodawcy, a zobligowani są do nich np. przyszli pracownicy budowy.

Skontaktuj się z nami !

Adres

Rogozińskiego 6, Pruszcz Gdańsk

 

Telefon

696 513 832

 

E-MAIL

wojtur20@gmail.com

 


Medycyna pracy Gdańsk, Medycyna pracy Pruszcz Gdański, Badania kierowców Gdańsk, Badania kierowców Pruszcz Gdański, Badania wysokościowe Pruszcz Gdański, Badania wysokościowe Gdańsk, Badania sportowe Gd i PrG, Badania sanepidowskie Gd i PrG, Lekarz medycyny pracy Gd i PrG